.

Česko Slovensko and Internalional GobTube Magazin - Najlepšie Zaujímavosti Rady Návody Nápady

.

Join us to Facebook Group GobTube

.

Deset rad jak ušetřit za vodu!

Must read \ share to internet | 

Ceny za vodu každý rok stoupají. Přinášíme proto několik rad a tipů, jak za spotřebu vody ušetřit.

Nejvíce ušetříte v koupelně.

Odborníci z vodárenských společností se shodují, že nejvíce vody se spotřebuje v koupelně.

1. Pouštíte si během čištění zubů naplno vodovodní kohoutek? Pak jistě budete překvapeni, až zjistíte, že takto zbytečně spotřebujete více než 10 litrů vody.

2. Dalším dobrým typem, jak ušetřit, je pořízení pákové baterie, která snižuje spotřebu vody o rovných 40 procent. Také do sprchového koutu či k vaně se hodí úsporné sprchové hlavice.

3. Milujete koupání v plně napuštěné vaně? Pak pozor! Při koupání ve vaně totiž spotřebujete více než 190 litrů vody. Oproti tomu při běžném sprchování spotřebuje jen 60 litrů vody. To už stojí za úvahu, nemyslíte?

4. I ​​na toaletě se dá ušetřit. Klasické při jednom spláchnutí spotřebují 9 litrů vody. Pokud si však pořídíte úspornější ve kterém je 6 litrová nádržka. Ušetříte více než 12 litrů vody denně na osobu.

5. Pozor si také musíte dát na zbytečné ztráty vody. Slabě kapající kohoutek vás může stát 24 litrů vody denně. Pokud však kape silně, můžete zaplatit za více než 50 litrů vody. Totéž platí u protékající toalety. Pokud zbytečně protéká voda, pak spotřeba může dostat až k 1500 – 2000 litrům za den. Proto neváhejte a včas zavolejte instalatéra.

Neplýtvejte zbytečně!

6. I v dalších místnostech lze ušetřit. Při ručním mytí nádobí spotřebujete několikanásobně více vody, než za kolik by větší objem nádobí umyla myčka. Je to proto investice, která se vám dříve než brzy vrátí.

7. Pokud však myčku nemáte, myjte nádobí v naplněném dřezu a pak krátce opláchněte studenou vodou. Ušetříte tak několik desítek litrů vody denně.

8. Starší typy praček spotřebují kolem 40 litrů vody na jednu várku praní. Proto se vždy vyplatí pračku dobře naplnit, aby bylo praní efektivně. Novější modely dnes dokáží sami odhadnout množství prádla a podle toho zvolit množství potřebné vody.

9. Máte zahradu? Pak při zalévání používejte dešťovou vodu, kterou nachytáte do sudu pod okapem. Může se to zdát jako zbytečnost, ale úspora je veliká.

10. Záhony také zalévejte raději ráno nebo večer. Voda se nebude tak rychle odpařovat a rostliny budou mít dostatek vláhy po celý den.

zvr
Add Your Reaction

.

We wish to all pleasant reading and joint discussion in the comments.

http-gobtube-com